Velký knírač

Asarah Ceredikon

Knírač je třech velikostních rázů

velký

střední

malý

Je to mohutný temperamentní pes, který potřebuje pravidelný pohyb na volném prostranství a pracovní využití. Knírač je výborný hlídač lidského majetku a lidí všeobecně, brání svou rodinu, kterou respektuje celou, neuznává pouze jednoho pána. Tím, že se fixují na svou rodinu vyžadují každodenní kontakt, nejsou to psi do kotce. Proto by si ho měli pořizovat lidé, kteří jsou aktivní a rádi budou trávit volný čas se svým věrným parťákem.Je to opravdu přítel do nepohody a pro každou legraci či lumpárnu, pokud se mu dostává pravidelného pohybu a pozornosti, jsou klidní a nelikvidují věci ( samozřejmě vše záleží i na výchově).

Jsou velmi vhodní k dětem (vím z vlastní zkušenosti).

       Knírači snáší velice dobře i jiná zvířata. Hodí se výborně i ke koním. (Tam mě Sára věrně doprovází)

 

Dnes je knírač rozdělen na pomyslné dvě skupiny:

Výstavní – jsou to psi, většinou klidnější povahy. Hlavní rozdíl je v srsti, výstaví typ je více chlupatý a srst je jemnější.

Pracovní – to jsou většinou odchovanci z jedinců, co se účastní mistrovství, nebo májí mnoho zkoušek, jsou vedeni hlavně na práci a jejich srst je hrubá, drátovitá, hladší. Nejsou to tvz. chlupáči ale hladcí

Je to ovšem jen takové lidové rozčlenění, nikdo neříká, že pracák nemůže být interšampion, naopak.. je to jen o exteriérové kvalitě a o subjetivním názoru rozhodčího. Také to neznamená, že výstavní chlupáč nemůže se svými výkony dojít např. na mistrovství ČR kníračů.

Někomu se líbí to a jinému ono. Je ale spousta jedinců, ve který se snoubí oba typy. To je i například moje Sára.

Srst

Knírač se musím pravidelně upravovat. Pokud se chystáte jezdit na výstavy, připravte se na trimování,což ale většina lidí zvládne doma, je to ale posilovaní. Po trimování se musí upravovat hlava, nohy, hrudník, břiho. Vše do výstavního střihu knírače. To většinou týden před výstavou.

Pokud jste si ale jisti, že chtece jen domácího parťáka, trimování řešit nemusíte. Postačí jednou začas zavítat buď přímo ke mně (nabízím úpravu kníračů), nebo do jakéhokoli salonu a nechat pejska ostříhat strojkem celého.

Během roku stačí pejska vyčesávat tvz. hrablem a občas nechat upravit hlavu aby pejsek nebyl zarostlý. Takovou úpravdu Vám ráda udělám. (šťěňátka od nás mají 3x úpravdu zdarma)

Kdyby měl někdo dotaz nebo chtěl vědět více o tomto plemeni určitě napište, nebo se přijeďte podívat.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
INSTAGRAM